Starosta si jde s teplickým developerem Třešňákem na ruku!

Zdá se, že ano. Alespoň podle studie výstavby za ulicí Na Výsluní, se kterou se mohli zastupitelé seznámit na prezentaci dne 31.5.2023 v zasedačce na městském úřadě.

To nebylo pro občany, jen pro zastupitele a možná i nějakého úředníka. Z prezentace se nedělal ŽÁDNÝ zápis ani jiný výstup (video, audio…), takže není možné zpětně zjistit, co se tam řešilo, kdo měl nějaké výhrady či námitky. Navrhovala jsem starostovi, aby byl pořízen zápis, uštěpačně mi odsekl, že si ho klidně mohu udělat sama.

Kdo byl přítomen: zastupitelé Poříz, Matějka, Šanda, Brodilová, Štěrba, místostarosta Židoň, Priatka, Mrzílková, Hergesell, Spěváčková. Starosta Kroužecký. Možná i místostarostka Hanslíková. Úřednice Čákorová, neurvalý architekt Hrubý  (inu, nomen omen)– autor územní studie výstavby za ulicí Na Výsluní, investor je JTH Holding, což je de facto Jaroslav Třešňák z Teplic, který na svých pozemcích hodlal vybudovat nejprve Tesco, pak Kaufland s parkovištěm.

Celkem 14 let bojovali obyvatelé domů Na Výsluní proti stavbě hypermarketu, až je nyní podrazil vlastní starosta města Kroužecký.

Dohodl se s J. Třešňákem na výstavbě v celém prostoru od ulice Kojetická až po zahrádky Na Výsluní a to na jeho pozemcích a na pozemcích města (možná i na dalších soukromých pozemcích směrem ke Kojeticům).

Na celé ploše se vyskytuje orná půda 1. bonity, to je ta nejkvalitnější půda jaká existuje. Ta bude výstavbou zničena, ačkoliv město by ji mělo chránit. Bude zničena u část zahrádek, přes které má vést komunikace z Kojetické ke komunikaci Na Výsluní.

Budou zde postaveny patrové domy s údajně malometrážními byty, parkovací dům, školka a směrem k domu 1308 – 1314 má být komerční zóna s cukrárnami, restauracemi a pod. jak uvedl ing. Hrubý. Já tvrdím, že je to pomsta obyvatelům domů za odboj proti hypermarketu. Ten výše uvedený dům nebude mít žádný odpočinkový vnitroblok. Z jedné strany má rozsáhlé parkoviště, z druhé bude mít domy, cyklostezku a komerční zónu. To bude paráda. Nejlepší bude byty co nejdříve prodat, dokud neklesají v ceně.

Starosta města už delší dobu jednal s Třešňákem, aniž nám o obsahu schůzek něco konkretního prozradil.

Sezval nás v okamžiku, když byly hotové studie. Podle studie se má stavět i na pozemcích města!!!!! Kdo mu k tomu dál pravomoc? To je takový přešlap, že by měl okamžitě odejít!

Ta výstavby je tak děsivá, že bychom se měli bránit. Petice je na nic. Od minulého zastupitelstva leží v podkladech petice Byškovických, kterou se zastupitelstvo vůbec nezabývalo.

Je nutný osobní tlak! Na vedení města, na koalici, která drží v jednom šiku.

V domě č. 1308, 10, 11, 12, 13, 14 visí na nástěnkách vizualizace výstavby. V našem domě ji nějaký tupec strhl. Vyžádala jsem si jednu studii u starosty, víc jich nemám. Pokud chvi něco nakopírovat na radnici, musím o to škemrat. Tak to u nás chodí.

Zasedání zastupitelstva se koná 14.6.2023 v 16.00 hod. Přijďte!

Anna Spěváčková
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:13.06. 15:13
Titulek:Výstavba Na výsluní
Třešňák

Neustále slyším slovo růst, rozvoj… každý se s ním zašťiťuje, ale ještě mi nikdo neřekl co to je a kde to má hranice.

Hranice… jen tam, kam se mi to hodí a nebo opravdu růst? Pak musíme říct, že Praha je náš vzor? Nebo New York? Pokud růst, pak nechápu, proč mu nepřikážeme stavět věžáky, mrakodrapy.

Jaký růst mi taky nikdo neřekl…. Kvantitativní? Neboli Praha je náš vzor? Milion obyvatel? Cokoliv menšího je přeci pod naší úroveň, vše menší je zápecnictví a to přeci nechceme.

Nebo kvalitativní? Pak se bavme o tom co to vlastně je? Víc aut? Ale to je přeci výsledek více bytů, víc cest po Kojetické do obchodů…. Čili výrazné zhoršení kvality života v Nera. Smrad z aut, kravál, ucpané silnice…. To chceme? Kolik město vybudovalo dětských hřišť a kolik parkovišť? Kolik jsme přidali sportovišť naším školám?? A pořád řeči o rozvoji…. Proč nemáme dvě sportovní haly? Nebo proč nedáme peníze do stávající, aby měla úroveň? Máme divadlo? Divadélko, tak proč nerůst? ALE v kvalitě!! Nestavějme další ocelárnu jak v bývalém SSSR.

Rozvoj….. co to je? Máme jednu zadnici a pokud máme dvě auta, pak musíme pro rozvoj mít auto třetí, čtvrté… ale pořád máme tu jednu a tu samou zadnici…. Jednu, čili musíme pro ní mít třetí auto? Ale dvě už máme a pro rozvoj musíme mít třetí, jinak zakrníme. To je náš cíl? Takže pokud nás někdo chce oblažovat kecy o rozvoji, pak prosím nejprve definujme co to je rozvoj. Kdo z nás potřebuje byty pana Třešňáka?.... a pak se ptejme proč.

Co nám to přinese?? Řekl to již někdo veřejně? Co nám stávajícím voličům přinese dalších 100? 500? Bytů? Jen tak namátkou….. kecy o rozvoji jsem již rozebral.

Tlak na školy…. Kapacita

Nedostatečný zdroj vody…. Pitné

Nedostatečnou kapacitu ČOV…..

Víc smradu z aut….. jako volič děkuji

Víc zácp v době odjezdu do Prahy a z Prahy…. Jako volič děkuji, takže už ani nepřejdeme přes silnici a nebo neprojedeme auty, protože chodci na přechodech mají přednost a pokaždé zastavit? Jako volič děkuji za tu hrůzu, kterou mi námi zvolené zastupitelstvo poskytne…. Ale pak se ptám…. Máte dělat pro nás voliče a nebo pro kapsu nějakého cizáka?

Nemusíte mi vyprávět, že je majitel pozemků, to je vidět z katastru, taky vím, že má právo na nich stavět…. ALE!!

Jako ekonom se ptám… kdo bude prodávat…. Brát peníze z prodeje bytů? Ale kolik z té ceny bytu je důsledek napojení těchto domů na vodu, kanalizaci, silnice? To jsme zaplatili z peněz nás starých neratováků a ….
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:13.06. 15:15
Titulek:dokončení
Ale sezobne to cizák, který jen rozprodá byty a kolik z nich dá na ten vodovod? ČOV? Silnice, …. Ale i divadlo, polikliniku, ….to vše jemu navyšuje prodejní cenu….. na poušti by ty ceny bytů nedosáhl. Ale tady vše slízne zdarma? A ještě u toho mám padat do mdlob, když uslyším slovo rozvoj? Já chci taky od města milionek…. Nebo 10? Z těch bytů jich 100 navíc dostane. Jak se námi volení představitelé postarali o vrácení podílu na tom, co mu zvyšuje ceny bytů??

Jak nám vykompenzujete ty zácpy?.... na silnici, jinak by pomohlo projímadlo. Jak nám vykompenzujete peníze do rozvoje ČOV atd….protože ty peníze nepůjdou na potřeby stávajících neratováků, čili vyhodili jsme naše peníze (vážené zastupitelstvo, rozhodujete o našich penězích!!! Z našich daní!! Ze svého nedáváte nic…. Tedy prd) pro zisk někoho jiného a já to chci zpět městu.

Opakuji… prodejní cena bytu se odvíjí TAKÉ od toho co se v okolí bytu vyskytuje…. Lékařská péče, důchoďák, divadlo, gympl, napojení na Prahu….. takže jemu přináleží zisk z efektivity staveb, ale z kvality města by si město mělo vzít zpět. A to není 10mil. Pro nás voliče. On tu bydlet nebude, jemu to zhoršení naší kvality rozvojem vadit nebude, jemu jde o maximalizaci jeho kvantity.

Obyvatel domu Na Výsluní


Jméno:JM
Datum:04.07. 19:50
Titulek:Vizualizace
Dobry den, pani Spevackova, bylo by mozne ziskat vizualizaci stavby? Myslela jsem, ze tyhle napady na zniceni pudy a zahradek jsou uz za nami.. ach jo.. 😑
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:04.07. 20:10
Titulek:jde, ale těžko...
Mělo by být možné. Měla jsem celou složku, kterou jsem si vyžádala od starosty, tu jsem rozstříhala a rozvěsila ve vchodech našeho domu 1408_14, což je dům nejvíce postižený výstavbou. Dnes už mi starosta nedá nic, vyhlásil mi boj, spočívající v totální ignoraci a ostrakizaci mé osoby. (Ostrakizace - vytěsnění osoby ze společnosti). Můžete požádat podle zákona č. 106(1999 Sb. o s vobodném přístupu k informacím. Zkuste Šandu, ať vám nakopíruje vizualizaci. Já už, jak jsem napsala, vizualizace nemám.Prostě naše radnice nemá obdoby.