Proč nemáme farmářské trhy?

Okolní města je mají, ale my se musíme spokojit se supermarkety a dvěma prodejci na náměstí.

Jak je to možné? Proč mají trhy Mělník, Brandýs,Čelákovice, Kralupy nad Vltavou? Před mnoha lety přišla na radnici dáma y nabídla paní Mrzílkové, že uspořádá farmářské trhy. Byla odmítnuta. Pak byly přece jen jakési trhy na bývalém parkovišti u Kavana, přítomnost Vietnamců s oděvy nebyla příliš vítána, ale budiž. Pak trhy musely ustoupit parkovacím vehiklům a tak nám zbyly ty dva nebo tři stánky na parkovišti naproti kulturáku.

U pošty stánek s ovocem a zeleninou pana Hájka a u Tesca Wertheimovi, kteří vystřídali pana Zalabáka a Kalibánovy.

A samozřejmě supermarkety s ovocem a zeleninou kdoví odkud, mnohdy s kvalitou čtvrté cenové skupiny.

Já osobně jezdím na trh do Čelákovic. Už vím, co chci nakoupit a co mohu očekávat. Ve svátky se vždy něco děje. Před Vánoci pan starosta s místostarostou nalévali polévku. Na Velikonoce bylo na ploše pódium a hrála cimbálovka. Bylo to pohlazení na duši.

Jen Neratovice pomalu umírají před očima. A jestli bude opravdu vystavěn Retil Park v Byškovicích, vznikne obrovský satelit v Trativodech a nedej bože hrozící mohutná Třešňákova výstavba za Výsluním, Neratovice uhynou definitivně.

Anna Spěváčková
Jméno:jJitka
Datum:16.05. 04:20
Titulek:chodím na Ládví
Při cestě z práce.Ale to víte -Praha,ty ceny jsou také jiné než tady.Jezdí tam Švestkovi co jezdili sem,zvláštní,že tam trhovci v okolí nákupního centra vedení města nevadí.Dokonce tam zrenovovali,vyčistili a zkulturnili prosklenou halu u výstupu z metra,dali bodce proti ptactvu..Ale pendlují tam zas homeles.
Jméno:Dr. Novák
Datum:29.05. 08:42
Titulek:tzv. farmářské trhy
Dobrý den,
trhy mám rád pro jejich atmosféru, potkávání lidí, pobyt na příjemném vzduchu místo klimatizovaných krabic.
Zboží mi však přijde často špatně skladované, např. sýry, uzeniny vyložené na stáncích klidně na sluníčku. Taktéž ovoce, zelenina je někdy nejasného původu, nejedná-li se o takříkajíc výpěstky dotyčného.
Někdy se nás pár dohodne a dojede vozem do prodejny zemědělské školy na Mělníce. Tam víte, kde byly plody pěstovány a ceny jsou vynikající. Doporučuji.
S pozdravem
Dr. Novák