Proč jsem navrhla odvolat z kontrolního výboru Petra Machovce (ODS) z FCC?

Koalice proti všem nepsaným pravidlům navrhla a schválila do výborů svoje lidi, takže má ve výborech většinu.

Co je tom špatného? Finanční i kontrolní výbor je zpravidla obsazován opozicí, protože opozice má za úkol kontrolovat hospodaření města a práci radnice, upozorňovat na chyby a přehmaty a navrhovat zastupitelstvu jejich řešení. Jediná výhoda opozice spočívá v tom, že může kritizovat  koalici. Dokonce musí, aby si koalice moc nevyskakovala.  Je to její úkol a pokud jí to někdo vyčítá, dělá chybu.

Jenže s jídlem roste chuť a koalici narostl hřebínek, když získala po volbách třináct hlasů. Tím pádem si schválí vše. A tak proti všem zvyklostem navrhla do výborů svoje lidi, takž má v obou výborech většinu. To je skandální, ale bohužel, toto zákon o obcích neřeší.

Mimo jiné si ODS navrhla do kontrolního výboru Petra Machovce, který v FCC (údržba města a zeleně) zastává poměrně důležitou pozici vedoucího provozu.  Jestliže se kontrolní výbor rozhodne kontrolovat práci FCC, pak pan Machovec bude kontrolovat svého zaměstnavatele? Ani náhodou.

Proto jsem navrhla, aby byl Petr Machovec, vedoucí provozu FCC, z kontrolního výboru odvolán a to pro střet zájmů. Jednoduše řečeno, jak může někdo kontrolovat záležitosti společnosti (má na starosti údržbu města včetně zeleně), ve které je zaměstnán a to v důležité funkci? 

Nebylo schváleno. Koalice se zase ukázala jako zaujatá.

P.S.: Už mnohokrát občané kritizovali špatnou práci společnosti FCC. Minulý kontrolní výbor dokonce navrhoval vypovědět smlouvu FCC, vypsat výběrové řízení na údržbu města, na zeleň zvlášť, protože zeleň nemohou udržovat lidé bez kvalifikace. Přikláněl se ke zřízení levnějších a lépe organizovaných technických služeb (město je v porevolučním nadšení zrušil), ale tehdejší zastupitelstvo na doporučení nereagovalo. (Psala jsem už mnohokrát o tomto problému)

Pohár trpělivosti občanů přetekl dne 19.11.2022, kdy po celodenním dešti a následném sněžení FCC ve starých Neratovicích fukary sfoukávala po osmé hodině ráno zmrzlé a zasněžené listí nalepené na chodnících. To byl opravdu vrchol. Rámus, smrad, nesmyslná práce. Volala jsem panu Machovcovi a ten nejprve lhal, že se uklízí celé město a pak se rozčílil a řval na mě do telefonu. Prý je to nejrychlejší. Takový člověk nemá v kontrolním výboru co dělat. Ale koalice drží pospolu.

Anna Spěváčková
Jméno:Radek <radeknavi@seznam.cz>
Datum:14.12. 01:26
Titulek:machovec
Machovec uz dávno nemá ve FCC co dělat.
Je arogantní,lže a do telefonu je nepříjemný.
Souhlasím odvolat ho.
Jméno:Karel
Datum:12.01. 17:41
Titulek: Novinky dnes:
V Českém Těšíně uklízejí město bezdomovci za stravenky.Co myslíte,nemělo by to sem také dorazit,hlavně na ty 2 velké ubytovny na Kojetické ??!
Jméno:Eva
Datum:13.01. 09:43
Titulek:U nás?
Ti z Kojetické to nemají zapotřebí, berou štědré sociální dávky, tak proč by šli uklízet?
Jméno:Jiří
Datum:14.01. 06:43
Titulek:asi jste nepochopila
Dlouhodobě nezaměstnaní lidé by měli část dávek odpracovat na městu (obci) prospěšných pracech.Zde to nefunguje.Město je jako hnojník,neumí ho udržovat ani uklidit fa FCC,natožpak nějací nezaměstnaní.Něco je shnilého v tomhle městě státě.