Neratovické koupaliště jen pro bohaté?

Vstupné na den 120 korun za dospělého, 90 za dítě bez ohledu na věk. Brzy se bude platit i za vzduch. Městu se přece musí vrátit vynaložené náklady, tvrdí vedení města.

Jenže některé městské služby by měly být dostupné i těm chudším obyvatelům. Třeba zrovna koupaliště. Je to jedna z mála radovánek ve městě pro rodiny s malými dětmi nebo staré lidi. Jistě, máme přece pískovnu, ale ta je z poněkud ruky a slézají se tam pochybné existence. Kvalitu vody nikdo nekontroluje, není to totiž oficiální koupaliště.

Další možností je lom u Kojetic. Nevím, jak to zde vypadá, nebyla jsem tam. Ale je to zase značně daleko.

Zbývá Labe a tzv. Neratovická riviéra. Já osobně dávám přednost přírodní řece v místech nad hydrem, jenže do Labe se může pustit jen zkušený plavec, malé děti tam nemůžete pustit a přístup do vody je místy velmi obtížný. Mnoho lidí se vody v řece doslova štítí, bojí se různých živočichů, voda se jim zdá špinavá.

Prý kvůli dětem byla zřízená tzv. neratovická riviéra. Do náplavky po jezem byl navezen písek a právě tam by se měly děti koupat. Jenže chytrá hlava, kterou to napadlo, nemyslila. Kdopak to asi byl? Voda, která projde turbinami, se promíchá: povrchová teplá se studenou a s bahnem, takže výsledkem je voda studená a bahnitá. Přístup do vody je plný usazeného bahna a na dně vyčnívajících špičatých kamenů, kousek za vstupem začíná proud, pokud by dítě strhl, nikdo ho nedohledá. Čas od času stoupne voda a náplavka je zanesená zbytky větví a nečistotami. Inu, je to náplavka, ne? Maximálně si děti hrají na písku, ale nějaké koupání není možné.

A to je vše. Zbývá už jenom městské koupaliště. To by měla být všem přístupná, poměrně levná služba obyvatelům.

Jenže není. (Před pár dny jsem zaplatila za dva vnuky, sebe seniora a dvě kafe 340,- korun!!! Za jeden den na koupališti. Rodinná vstupenka ani permanentka neexistuje.)  Město, jako už mnohokrát, do něj vrazilo fůru peněz; koupaliště mohlo být mnohem skromnější, jenže my neratovičtí, musíme mít vše nej nej a když už to nejde, alespoň zvolíme nabubřelý název. Nyní se město snaží na něm nahrabat. Samozřejmě peníze a to co nejvíc.  (Podobně se bude dít s poliklinikou – pokud se vůbec bude stavět – má tam být tržní nájemné!). Jenže, čím dražší vstupné a další potřeby (lehátka), tím méně lidí přijde a výsledkem je menší zisk. To si asi na radnici nespočítali.

Pokud se týká ceníku, pak celodenní pro dospělého je 120 korun, ve všední den od 17.00 do 19.00 činí 90,- Kč. Za dvě hodiny skoro stovka! No není to vydřidušství?

Děti do 15 let, studenti, senioři a ZTP na celý den zaplatí 90,- Kč, ve všední den od 17.00 do 19.00 70,- korun. Doprovod ZTP je zdarma.

Otevírací doba od začátku června do konce srpna je vždy od 10 – 19 hod. Nechápu, proč o víkendech není otevřeno dříve a déle.

No prostě vydřidušství. A to se ještě navíc platí za pevná lehátka 70.- a skládací lehátka 50,-.

Znám hodně koupališť, kde jsou lehátka volně k dispozici a není nutné za ně platit. Na ploše jsou i lavičky, není jich moc a divím se, že se za ně neplatí, ale pokud nějakou chcete ukořistit (ne každý může ležet na zemi na dece), musíte přijít hodně brzo před otevřením. Kdyby mělo město zájem vyhovět lidem, nakoupilo by hódně, hódně laviček, aby si lidé mohli posedět a odpočinout. Jenže to stojí peníze a těmi se musí šetřit na jiné, „důležitější“ věci.

Vedle koupaliště se má stavět skateboardové hřiště. To bude radosti, až se odtud budou ozývat rány   bum, prásk, bum, třesk a do toho tuc tuc tuc z reproduktorů. To se bude dobře odpočívat na u bazénu.

Navrhovala jsem, když už skatehřiště bylo navrženo, zřídit protihlukovou stěnu. Ne, nene, stálo by to moc peněz. Ale že úprava celé plochy, ještě než se začalo o hřišti uvažovat, stála 2,5 milionu, to nevadilo. Tady totiž v tomhle Nerakocourkově chybí celková koncepce města. Všechno se dělá hop sem, hop tam. Díky vedení města. Co se v něm objevila L. Mrzílková a její nohsledi, města trvale upadá. Na podzim jsou volby a začne boj o koryta a moc.

Anna Spěváčková
Jméno:Sup
Datum:17.07. 10:13
Titulek:Málo
Za mě je to stale málo a jen doufam ze nové zastupitelstvo navrhne zdražení a prestane dávat volne vstupenky.
Jméno:Alena
Datum:18.07. 06:47
Titulek:Volné vstupenky?
Oni dávají volné vstupenky? Kdo je dostává, důchodci? Snad že ne ti, co se opalovat ani nemusí.
Jméno:Jan
Datum:18.07. 17:34
Titulek:To snad ne
Paní Aleno nebuďte líná a nečekejte na to ze to za vas nekdo nebo pani Spevackova vybeha. Ano davaji staci si jen dojít na úřad podat žádost a je to. Pokid si dobře pamatuji bylo to schvaleno jednomyslne jak opozici tak vsemi zastupiteli.
Jméno:Markéta
Datum:19.07. 06:13
Titulek:volné vstupenky nejsou
To co říkáte, žádné volné vstupenky na koupaliště nejsou. Ověřte si to, než sem dáte takový blábol.
Jméno:Jan
Datum:19.07. 11:18
Titulek:co dodat
Hloupý kdo dává a hloupější kdo nebere. Nema smysl se s vami dohadovat, dale si chodte za penize je to jen dobře, ja chodim jiz nekolik let zdarma a aspon nekdo mi to zaplati, jste dobra duse diky.
Jméno:Dr. Novák
Datum:18.07. 09:00
Titulek:ceny pro lidi
Dobrý den,
ceny to vskutku nejsou malé. Pamatuj doby, kdy lidé doslova trávili na koupališti léto, denně si tam zajeli se osvěžit v parnech. No to by si dnes dovolit mohli leda milionáři.
Podobně tristní je to v Kralupech i na Mělníku - vstupné 120,- respektive 130,- dospělý, 70,- resp. 100 děti.
Oni asi všechno posuzují pohledem svých platů.
S úctou
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.07. 13:18
Titulek:nahrabat, nahrabat
Mám dojem, že nic neposuzují, jen nás plánovitě ždímají. Ať lůza platí, od toho tady je. Oni přece na koupaliště nejdou, mají své bazény a cesty k moři. S jachtou, samozřejmě. Když už se vyškrábali mezi šlechtu, musí to dát zřetelně najevo. Hmyzu a nepovedenému podnikání zdar.
Jméno:Lenka
Datum:19.07. 04:31
Titulek:něco je v tomhle
Městě dlouho shnilého.Dříve obyvatelé města i okolí užívala zatuchlého koupaliště za "pár babek! a dnes aby se koupala pomalu v Labi,jaké nasadila ceny.Není to divné???!Bohatší a příjmově vyšší si mají koupaliště užívat??! Z nízkopříjmových daně nejdou??! Tohle a předchozí vedení už nevědí co by kde pos....Za chvíli i platit,že vlezeme do krámu,k doktorům,děs...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.07. 07:42
Titulek:je mnoho shnilého....
Ano, Lenko. Máte pravdu. Proč by chodili na koupaliště boháči nebo lidé bydlící v rodinných domech, ti mají své (i velmi) rozsáhlé bazény na zahradách, někteří i přímo v budovách. Nemají důvod chodit na koupaliště. Veřejné koupaliště je právě pro tu vrstvu obyvatel, většinou z paneláků, která nemá jinou příležitost. Mimochodem, na koupališti je sice spousta zábavných prvků, ale minimum plaveckých drah, a právě ty by měly mít přednost. Pokud se týká služeb, je to bída. Jednou okýnko. Na mnoha koupalištích jsou stánky - s nápoji zvlášť, zvlášť se zmrzlinou, s pochutinami, i restaurace jsou k dispozici. I v Nera byla restaurace otevřená pro lidi na koupališti, to mělo otevřeno do pozdních hodin. Nyní? Do sedmi večer a utrum. V takových vedrech by se lidé určitě rádi ještě večer vykoupali za pár kaček. Jsou koupaliště, kde jsou večer koncerty a jiné programy. Tady jako by nikdo neměl žádný nápad; podívejte se na programy během prázdnin na Mělníku. U nás v kulturáku řediteluje jeden ze Svobodů z ODS, raději nebudu hodnotit. Dům dětí a mládeže jak bysmet. Trafiky, trafiky, trafiky. A kdo na to doplácí? Občané.
Jméno:Jarda
Datum:18.07. 14:15
Titulek:Bazén
A co Vám brání si udělat vlastní koupaliště. Kupte si pozemek, nechte si tam vybagrovat a zapostit bazény, sekejta kolem trávu, starejte se o šatny a záchody, vodu dezifikujte, nechte ji kontrolovat hygienou, zaplaťte personál apodobně. Pak dejte vstupné 10 kč na den a budete mít narváno. A než začnete, tak se zeptejte kohokoliv, kdo má doma malý bazán kolik to v dnešní době stojí. Pak zjistíte, že takové keci nemá cenu psát. (chleba stál dřív taky 4 Kč, benzin 8 Kč apod., ale žijem v jiné době Bohužel)