Bude sucho a možná i hlad.

Už je zřejmé, že nás čeká velké sucho. Podle sdělení odborníků je podzemní voda místy na minimu, neprší, na horách byla nedostatečná zásoba sněhu.

Dlouhodobě pršet zřejmě nebude. Pokud to budou nějaké přeháňky, nepomohou v zoufalé situaci.

Neurodí se. Nebude dostatek obilí na chleba a jiné moučné výrobky. Nedovezeme obilí z Ukrajiny, kde je válka, ani z Ruska, na nějž byly uvaleny sankce. Ty odneseme hlavně my. Co my vypěstujeme, vyvezeme. Marně opoziční SPD požaduje, aby vláda zakázala vývoz obilí. Prý nejde zrušit uzavřené smlouvy.

Takže můžeme dopadnout jako na Ukrajině v roce 1032 a 33, kdy v době sucha a kvůli industrializaci Rusko dovezlo z USA stroje a místo obvyklé platby zlatem muselo platit obilím. 

Ubylo nám katastrofálně orné půdy. Stojí na ní haly a satelity. Další přibývají. I naše vedení naplánovalo rozsáhlé výstavby na orné půdě bez ohledu na budoucnost. Obce podporují developery, aby jim přibyly do kasiček penízky a co si budeme povídat, také do jejich vlastních kapes.

Kde není půda, není co pěstovat.

Co nám tedy zbývá: budou se zvyšovat ceny tak, že pro někoho budou neúnosné. Vláda pohlíží nečinně na zvyšující se ceny a nezastropovala ceny základních potravin, tak jak to udělaly vlády okolních států. Přibude rodin, které už nebudou mít na nákup nezbytných potravin. Budou hladovět.

Určitě se zase najde někdo, kdo bude vykřikovat něco o poplašné zprávě, kterou šířím. Ale nejsem jediná, kdo z příčin vyvodí důsledky.

Kdo zná bibli, jistě si vzpomene na Josefa, který faraonovi vyložil podivný sen a ten na to reagoval tak, že v době nadúrody nechal shromažďovat obilí v sýpkách. V době hladových sedmi let lidem bylo obilí vydáváno na příděl.

My ovšem nemáme v čele státu moudrého faraona ani vizionáře Josefa, pouze suchopárného profesora, který se stal nečekaně premiérem a nemá na to. Stejně jako náš starosta.

Anna Spěváčková
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:22.04. 07:21
Titulek:z viditelného Macka
Milan Teplý, šéf Madety:
„Mám informace, že cena pšenice stoupá natolik, že velkovýrobci nebo producenti prodali úrodu 2022 už z 92 procent. Zkrátka řekli dost. Počty jsou jednoduché. Jestliže počítali s cenou na trhu kolem pěti a pěti a půl tisíce, byla šest a půl a tleskali. Jenže víte, za kolik oni to prodávají dneska? 16 až 18 tisíc za tunu. Tak to prodali dopředu. Ještě ani neoseli a už tu úrodu prodali. Do Libanonu, Polska, Maďarska… Ještě takoví ti umírněnější sedláci, věřím tomu, co mi říkají, tak ti si nechali na to, aby měli krmné směsi pro dobytek. Jináč na tom udělali obrovské peníze a dnes si tleskají. No, je to tak. Ale tím pádem je vyvezeno, a co budou dělat pekaři, na to už nikdo nekouká.“
Jméno:Jarda
Datum:22.04. 11:50
Titulek:řešení
Jednoduché řešení: Vyvážíš = hodně vyděláváš = nepotřebuješ dotace. Proč dotovat sedláka, který to vyveze za drahý peníze do zahraničí? Ten, který to tu vypěstuje a prodá tak ať je dotovaný.