Město připravuje kompletní rekonstrukci krytého bazénu

Starosta pozval zastupitele dne 2. srpna 2021do kulturáku, aby je městský architekt Martin Špičák seznámili s chystaným záměrem rekonstrukce krytého plaveckého bazénu v Neratovicících.

Kromě starosty Kroužeckého, místostarostů Lence a Mrzílkové a zástupkyň společnosti byli přítomni zastupitelé Soukupová, Poříz, Prošková a moje maličkost.

Z jednání se nedělal žádný písemný zápis (jako obvykle), ani nebyly vzneseny žádné zásadní připomínky. Ono ani nebylo k čemu. Jedná se o to, že budova krytého bazénu chátrá, hlavně střecha po mnoha opravách je v dezolátním stavu. Totéž se týká toboganu. Shlédli jsme několik fotografií, které to měly dokazovat a nejasný plánek budoucí podoby.

Hovořilo se o tom, že je zařízení zastaralé a je nutné jej modernizovat tak, aby se zvýšil počet návštěvníků a město na něm vydělávalo. Vůbec se hodně hovořilo o zisku pro město. Hlavně ze strany místostarosty Lence, pro něhož je to základní požadavek u každé stavby. Byla vyslovena i představa, že by vnitřní prostory byly rozděleny na zóny tak, že by se platil vstup do každé z nich. Nebylo to zcela jasné, jednalo se spíš o jakési možnosti. Třeba to, že muži a ženy by měly společné prostory, ale možná jsem se přeslechla. Do debaty se zapojila paní Slabá, jednatelka společnosti, která uvedla, že nyní jezdí do bazénu spousta Pražáků. Neratovičtí občané jsou prý v menšině.

Jenže proč sem jezdí Pražáci? Protože je zde vstupné levnější než v Praze. Nejde jim o atrakce, ale o peníze. Jakmile náš bazén kvůli novým atrakcím zdraží, nepojedou sem. Budou chodit do pražských bazénů se stejným vstupným.

Ptala jsem se, zda bude projekt zveřejněn a podroben oponentuře a veřejnému připomínkování, aby zase nevznikl paskvil jako jiné záměry. Nebude.

Takže můžeme očekávat, že to zase bude hodně drahé a poněkud zpackané dílo za nejméně dvě stě milionů. Někdo si na něm nahrabe.

Anna Spěváčková
Jméno:No
Datum:26.08. 05:20
Titulek:určitě si nahrabe
Bude to velká akce a malá domů pro některé.Víme jak to zde s nimi chodí.Žádné udržování,modernizace a péče,ale hezky velká akce.
Jen nepochopím,jak pražák může ušetřit na vstupném a atrakcích,když se sem něčím nějak musí dopravit.A ne zadarmo.Žeby pražané neměli něco podobného a neratované ano,tomu bych se docela divil.Ten fofr a zájmy udávají jiná kritéria,dosaďte sami.
Jméno:Milan
Datum:14.10. 20:22
Titulek:Re:
Nejde asi o cenu, ale že v bazénu se ještě dá docela dobře zaplavat.

Ale nevím, jak přišli na to, že sem jezdí lidé z Prahy, a proč by to měl být nějaký argument pro kompletní přestavbu.
Jméno:Jirka
Datum:15.10. 10:28
Titulek:taky
Mi to příjde divné..Co jsem slyšel,tak má v bazénu na pár místech zatékat a prosakovat voda + střecha.Ale to vydá na menší opravy.Ale už asi vím.Velká akce má co do sebe..A jestli pražští návštěvníci tvoří většinu příjmů bazénu tak je to smutné.Spíš by to chtělo vymyslet něco ,co by místní také přitáhlo.Nevím,nějak mi to zavání divnotou...
Jméno:Dr. Novák
Datum:27.08. 11:10
Titulek:zařízení
Dobré páteční odpoledne,
odkdy se město změnilo ve firmu, která chce provozem svých zařízení vydělávat? Bude se nyní snažit vydělat i na školkách, školách, Domu kněžny Emmy, na Městské policii, kulturním domě atd.?
Nebo si vybralo jen bazén, na kterém chce ukázat, jak (ne)dobrým bude město podnikatelem?
Jinak k meritu věci - bazén nevyužívám, dávám přednost přírodním koupalištím, ale určitě patří k běžnému standardu měst, že taková zařízení mají. Proč bychom ale měli místo bazénu mít aquapark, to nevím. Je otravné, když vám děti z tobogánu řvou za uchem a cákají vodu a plavci nemají klid na plavání.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.08. 12:15
Titulek:jak to chodí v Nera
Vážení, město neudržuje, neuklízí, neopravuje. Když už je stavba (dosaďte park, lesík, mobiliář, zařízení a podobně) v neutěšeném stavu (nebo je pozůstatkem minulého režimu, to je také důležité!), zbourá se, vykácí nebo očeše na základní prvočinitele a za desítky či stovky milionů je znovu postavena, zrekonstruována či přestavěna, většinou nějak zprasena. Pokud možno tak, aby ničím nepřipomínala bývalý objekt. Protože nynější vedení města chce po sobě zanechat viditelné stopy a současně si polepšit. Polepší si majitelé, projektanti, zhotovitelé, dodavatelé, výrobci a jiné subjekty včetně těch, kteří si akci vymysleli nebo se na ní podíleli. To přece tady vidíme na všech úrovních. Za rok jsou volby, přijde volit (možná) max. 30% a to těch, kteří jsou vděčni nebo něco zajímavého očekávají, ostatní řeknou, že jsou nespokojeni a volit nepůjdou. Budou zvoleny tytéž osoby nebo vystřídány jinými z podobného ranku a pojede se dál stejným způsobem. Tak co chcete? Město je mrtvé a nevábné. Radnice s lidmi nekomunikuje a pohrdá jimi. Vazby jsou vytvořeny a je těžké, vlastně nemožné, je zpřetrhat. Směřujeme přímo, no víte kam.
Jméno:Petr
Datum:28.08. 05:42
Titulek:směřujeme???
My už tam nějaký ten pátek jsme.Dovolili jsme udělat z našeho vedení loutkoherce a to jim jde velmi dobře.Tady to na nic lepšího už není.Už bylo.
Jméno:Jitka
Datum:21.09. 11:19
Titulek:jen otázka
Plavecký bazén a koupaliště má stejného vlastníka???Nebylo to jinak??Koupaliště pana Suchomela nebo jen ta hospoda??Děkuji,nějak se v tom ztrácím.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.09. 19:52
Titulek:je to jinak
Koupaliště, plavecký bazén i hospoda patří městu. Plavecký bazén + koupaliště spravuje společnost s ručením omezeným, hospoda je pronajatá.
Jméno:jen
Datum:17.10. 12:13
Titulek:poslední
Dobou- a už je po dovolených sleduji neustálou obměnu a fluktuaci zaměstnanců.Nepamatuji něco takového za Veselého.