Končí pan Zalabák ve stánku na sídlišti?

Ano, končí v červnu, ale bude mít pokračovatele. Po něm nastoupí další prodejce se stejným sortimentem a vylepšeným interiérem.

V autobuse jsme se dozvěděla, že pan Zalabák ve stánku s ovocem a zeleninou končí. Prý jde do důchodu a kromě toho blízká konkurence Tesca prý ovlivňuje jeho zisky. Moc mě to nepřekvapilo, pracovat v jednom kuse celý týden musí za ty roky unavit. Ale kdo chce více vědět, nemůže dát na nějaké „jedna paní povídala“, ale je nutné se zeptat přímo pana Zalabáka.

Na mou otázku, zda končí, mi odpověděl kladně. Ale není to ani tak z důvodů konkurence supermarketu (i když jsme se vždy divila, jak může někdo kupovat brambory s tmavými fleky hniloby, když o kousek dál je krámek s vynikajícími bramborami), ale opravdu proto, že po letech vyčerpávající práce má každý nárok na odpočinek v důchodu.

Ale mám pro vás dobrou zprávu: pan Zalabák předá v červnu stánek mladému pokračovateli, který zachová dosavadní sortiment. Pokračovat bude i prodej trvalek, sazenic zeleniny a letniček. Tak sláva.

Jen je tu jeden háček: pokud se bude stavět parkovací dům, musí se přeložit horkovod vedoucí středem současného parkoviště právě do sousedství stánku. Chtěla jsme se zeptat na odboru výstavby, ale nikdo nebyl přítomen. Jak to tedy bude se stánkem se zeleninou a ovocem?

Anna Spěváčková
Jméno:Karel
Datum:07.03. 17:26
Titulek: jj od 9 k 5
Tak to bychom měli.Ještě zlikvidovat boudu u pošty pana Hájka,zahrádky u Tesca a na Kojetické a můžem si to jít hodit.S tímhle vedením nás nic dobrého nečeká..
Jméno:Jaroslav
Datum:13.03. 15:53
Titulek:add block
Rád bych touto cestou poděkoval Aničce, za její příkladné sociálně společenské klima, které zde pro občany nabízí. Například Neratoviny již občan, který blokuje komerční reklamy neotevře. Tedy se Neratoviny připravily o cca. 10% vzdělaných čtenářů. Tento web je tak posledním zdrojem necenzurovaných novinek z dění v Neratovicích.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.03. 19:50
Titulek:děkuji....
Dělám co mohu. Měla jsem představu, že město využije mých znalostí a dlouholetých zkušeností z ochrany přírody, ale hluboce jsem se mýlila. Vedení města nemá zájem od někoho si nechat radit. Pozve si na vše "odborníky", kteří udělají vše, co jim město zadá a nechají si za to zaplatit, i když se někdy jejich profesní hrdost bouří. Jenže peníze jsou peníze. Firem je mnoho a zakázek málo. A tak nám před očima vznikají mizerné projekty a postupně je zničeno vše, co se dá.
Jméno:doktor
Datum:14.03. 08:33
Titulek:pro jaroslava
Pán je vtipálek. "příkladné sociálně společenské klima" a "poslední zdroj necenzurovaných novinek".
Jste mě po ránu opravdu pobavil.