Proč město uzavřelo všechna dětská hřiště

Už se ozývají hlasy, jak jsou města zlá, že si děti nemohou hrát, televize dokonce ukázala pohled na prázdná hřiště s několika rodiči a malými dětmi.

Jenže situace u nás je úplně jiná. Před rokem město uzavřelo jen hřiště oplocená pletivem a zamčená, zbytek bez oplocení zůstal otevřený, stejným způsobem postupovalo i letos. 

Na některých dětských hřištích, která zůstala otevřená, se shlukovaly houfy starších dětí a mládeže; nebyly to žádné hodné malé holčičky s maminkami a tatínky, jak ukazovala televize. Naopak. Objevily se skupiny starších dětí, které připomínaly spíš gangy. Ničily zeleň, rušily obyvatele křikem, vnikaly do paneláků. V pěkném počasí povykovaly pod okny domů od rána do pozdního večera. Rodiče se o ně nestarali, asi byli rádi, že se jich zbavili, nikdo na ně nedohlížel.

Právě tyto věkové skupiny jsou často infikované, ale nemají žádné příznaky. Rostlo riziko nákazy. Přítomností nebezpečné britské a jihoafrické mutace se riziko nákazy zvyšovalo. Mohly snadno nakazit své rodiče i prarodiče.

Školy jsou zavřené, ale jak zabránit shlukování mladých?

Vláda proto důrazně doporučila obcím, aby zavřely dětská hřiště. Některá města poslechla, jiná ne. Neratovice poslechly a konečně uzavřely všechna hřiště, zamčená i otevřená. Ta byla zapáskovaná, aby se na nich nikdo nepohyboval. V jiných městech stačily cedule se zákazem, ale u nás by asi cedule rychle zmizely. Na některé naše obyvatele platí jen přísnost.

Pro osvěžení paměti je zde článek ze Seznamzpravy.cz:

„Aktuální počty dětí, které skončily kvůli koronaviru v nemocnici, jsou nejvyšší za celou dobu epidemie od jara 2020, a to ve všech věkových kategoriích. Za tři únorové týdny vzrostl počet hospitalizovaných do 19 let o 84 procent. Přesné údaje za poslední týden nejsou zatím k dispozici,“ uvedl prezident spolku Radek Sárközi.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/deti-nakaza-covid-koronavirus-nemocnice-uzis-pedagogicka-komora-hospitalizace.A210303_165249_domaci_pmk

Na maximech od počátku epidemie jsou všechny dětské věkové kategorie rovněž v absolutních počtech nově nakažených. „Oproti poslednímu lednovému týdnu bylo na konci února o 95 procent více nově pozitivně testovaných na koronavirus,“ informovala Pedagogická komora.

Maxima od loňského jara dosáhl i počet nově nakažených dětí ve věku od 4 do 8 let. Tyto děti navštěvovaly otevřené mateřské školy nebo 1. a 2. ročníky základních škol. „Zde jsou hodnoty vysoce nad celostátním průměrem za všechny věkové kategorie,“ doplnil Sárközi.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/deti-nakaza-covid-koronavirus-nemocnice-uzis-pedagogicka-komora-hospitalizace.A210303_165249_domaci_pmk

„Stav těsně před uzavřením škol dokládá, že toto vládní opatření bylo nezbytné. V příštích dnech, než se projeví zpřísnění protiepidemických opatření platných od 1. března 2021, počet nakažených i hospitalizovaných dětí dále poroste,“ uzavřel Sárközi.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/deti-nakaza-covid-koronavirus-nemocnice-uzis-pedagogicka-komora-hospitalizace.A210303_165249_domaci_pmk

 

 

 

Anna Spěváčková
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.03. 11:11
Titulek:pásky
Dnes ve středu 10.3 jsou opět pásky na hřišti Na Výsluní s lanovkou strhané. V sobotu jsme je navázala a skompletovala, ale dnes to jen oznámím na MěPo, ať se toho ujme. Za svou práci, která mi nepřísluší, sklízím jen a jen nevděk. Do ibišků, o které se pečlivě starám, mi nějací debílci stále házejí zbytky z kuchyně, na nástěnku a na výtah v domě jsem vyvěsila plakát, upozorňující na nebezpečí nákazy ve výtahu a nutnost nosit ochranu obličeje nejen ve výtahu, ale i ve veřejných prostorách, a nějaký negramota je strhal.
Jméno:Renata
Datum:15.03. 14:56
Titulek:hřiště
Byli jsme v Praze a hřiště bylo otevřené ,dodržovali odstup od ostatních (1xdospělí a dvě děti) dcera nadšená měla velkou radost. Doma v Nera leze na topení a smutně kouká na zavřené hřiště říká klouzi -klouzi ,máma houpy ...
Jméno:Petr
Datum:15.03. 17:35
Titulek:vždyť
Je to demagogie.V obchodech hlava na hlavě,žádné rozestupy,u pokladny vám na krk dýchá další zákazník a venku aby se na kilometr dodržovaly nějaké nesmysly.Zapáskované zboží v obchodech,které se nesmí prodávat,otevřené prodejny se zbraněmi a ostatní zavřené.Na hlavu,nic víc!Ale dobře nám tak,že tohle vše musíme sdílet.Ještě se v tom Covid marasmu budeme plácat dost dlouho.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.03. 19:01
Titulek:dětská hřiště
Vážená paní, jistě je vám známo, že děti jsou často nakažené, ale jsou bezpříznakové a infekční, mohou tedy nakazit ostatní osoby. Pokud jsou to babičky nebo dědečci, mohou být následky fatální. Proto vláda přistoupila k uzavření všech typů škol, i mateřských. Jenže děti se velmi často shlukovaly na dětských hřištích a proto vláda důsledně doporučila obcím je uzavřít. Děti se prostě musí uskrovnit jako my dospělí. Někdy je to dokonce první případ, kdy se dítě musí podvolit něčemu nepříjemnému. Mnoho rodičů totiž uplatňuje tzv. permisivní výchovu. Při tomto stylu výchovy rodič nemá velké nároky na dítě a na jeho chování. Rodiče se podvolují dítěti. Dítě se samo rozhoduje a řídí své chování. Rodiče se vyhýbají konfliktu či sporu s dítětem. Pokud potřebuje dítě potrestat, permisivní rodič hrozí trestem, ale nesplní to.Tyto děti mají malou sebeúctu a existuje u nich větší pravděpodobnost, že budou odmítat pravidla a normy stanovené druhými lidmi. Děti jsou naštěstí velmi přizpůsobivé a jistě najdete způsob, jak dítěti hřiště nahradit. Choďte na procházky do lesa, můžete zde hrát spoustu her, lze pozorovat přírodu, vyprávět příhody ze života různých živočichů, poznávat stromy...Jezdili jsme se školou na tři týdny na školy v přírodě a vždy jsme je zabavili. Jde to. Ano, je to něco nového, nikdy jsme netušili, co nás čeká. A mnohé děti jsou ve světě na tom hůř. Někde se bombarduje a děti musí celé dny setrvat v krytu. Jinde je hlad a musí se spokojit s minimem jídla. Dovedete si představit, co prožívaly děti v obleženém Leningradu?

V Německu strmě roste počet nakažených dětí
Dnes 19:37

Německo registruje razantní nárůst počtu nových infekcí koronavirem ve věkové skupině pod 15 let. Eviduje i několik ohnisek nákazy v mateřských školách. V pátek to potvrdil Lothar Wieler, šéf berlínského Institutu Roberta Kocha, který Němce vyzval, aby ještě více omezili kontakty. V pozadí zrychleného šíření infekce je podle něj britská varianta koronaviru.

Jméno:Honza
Datum:26.03. 07:40
Titulek:dnes jsem spatřil
Jak měšťáci projíždí Výsluním a kontrolují uzavřená ,opáskovaná hřiště.Na Výsluní je to marné,ráno tam jsou pásky přetrhané,nyní už vůbec žádné a dnes a denně tu mládež vegetuje ,převážně bez roušek.Lítají,nudí se,hoši hrají fotbal,mládež se vozí a ničí i nové dřevěné atrakce tam před nedávnem vybudovanými-lanovku atd.Takhle se Covidu rozhodně nezbavíme.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.03. 09:40
Titulek:Téma z diskuze
Jméno: Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum: 26.03. 09:35
Titulek: Starosta Kroužecký se ptal zastupitelů, kdo je...

Starosta Kroužecký se ptal zastupitelů na zasedání zastupitelstva dne 24. března, kdo je PRO otevření dětských hřišť!!! Byla to jen malá chvilka, kdy VELKÁ část zastupitelů zvedla ruku, nešlo to spočítat. Proboha, doufám, že starosta neprosadí na krizovém štábu otevření dětských hřišť s tím, že zastupitelé jsou pro. Bohužel, neměla jsem už možnost promluvit, ale hodně hlasitě, bez mikrofonu, jsem se ozvala, že děti jsou často infikované, ale bezpříznakové a pak dotáhnou nákazu do rodin! Neuspěla jsem. Nebyl zájem. Před zasedáním jsme navrhla bod programu: Epidemie covidu-19 a informovanost obyvatel. Můj navržený bod se na programu neobjevil. Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější. Kam se hrabou komunisti.

Ještě k těm hřištím: i když jsou hřiště zavřená a zapáskovaná, na některých jsou pásky pravidelně strhávané. To hřiště s lanovkou Na Výsluní je neštěstí, je to výsledek práce na městském úřadě paní Hrodkové, ano, čtete dobře, Hrodkové. To bylo v době, kdy pan Hrodek, absolvent soukromé hotelové školy skončil s ředitelováním v LachNeru, chemické továrně. Za úřednicí paní Hrodkovou údajně přišel nějaký lobista z příslušné firmy a nabídl jí tohle hřiště. Tak se odstěhovaly oblíbené staré prolézačky a začalo peklo, které trvá dodnes. Tam je jediná cesta: odstěhovat lanovku někam mimo obydlené části města. Já nevím, který inteligent navrhuje hřiště přímo pod okny paneláků. Jo, každý je zvědavý na křik dětí a výrostků. Dřív byly u domů jen pískoviště a prolézačky pro malé děti s maminkami. Teď se tam slézají hordy prepubertálních a pubertálních jedinců bez dozoru. A běda jim něco říci, napomenout je, ani náhodou. Ničí, co se dá. U Penny jsem načapala jedno cikáně, jak klackem vylamuje desku z lavičky, tož jsem mu něco řekla, a to byste slyšeli, co všechno jsem. Ono jich tam bylo víc. Pouze jsme nezaslechla slovo diškriminácija. Ta starší generace byla asi přece jen vzdělanější.
Jméno:Tomáš
Datum:26.03. 11:55
Titulek:dětská hřiště
Z fc starosty Romana Kroužeckého:
Na jednání zastupitelstva jsem se zeptal zastupitelů, jaký mají názor na zavřená dětská hřiště a ať dají ruce nahoru, kdo by hřiště otevřel. Většina byla pro (Spěváčková protestovala). Nařídil jsem MP ať hřiště otevřou. Už se tak stalo. Hřiště jsou volně přístupná všem. V komentářích vzbudil tento čin starosty velice kladný ohlas. Maminky děkují, že mají kam s dětmi jít. Ostatní se už těší až se otevřou venkovní zahrádky u restaurací a pivnic.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:27.03. 08:04
Titulek:jen se těšte do pivnic a restaurací
Znovu opakuji, že se o ničem nehlasovalo. Nezjišťovala se jména, nebylo schváleno žádné usnesení. Já ruku nezvedla, protože shlukování dětí a výrostků bez ochrany obličeje a bez dodržení rozestupů je velmi rizikové a dětská hřiště měla zůstat uzavřená. Vláda důrazně doporučila uzavření! Ale starosta rozhodl sám a tudíž za své rozhodnutí ponese odpovědnost. Ale jakou? Žádnou. Pokud se nákaza rozšíří a lidí zemřou, co si na něm vezmou. Moudří lidé děti nepustí na hřiště a raději s nimi půjdou na procházku. Ale většina je ráda, že se jich zbaví a celý den je nevidí. Už mě zase pomlouvají na facebooku neratovická drbárna a vůbec si neuvědomují, že starosta není ani epidemiolog ani virolog a houby tomu rozumí. A také, že se blíží volby....
Jméno:Novák
Datum:27.03. 08:18
Titulek:bacha
Neposluchové se musí trestat. Všichni mají mít stejný jednotný názor. Vy paní Spěváčková pořád něco zkoumáte a vymýšlíte a to se nevyplácí.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.03. 08:48
Titulek:už začali řádit
Hon na čarodějnice pokračuje. Naše mládež, zřejmě navázaná na ODS, je pevně přesvědčená o tom, že lidé s jiným názorem je nutné znectít, pošpinit a vyloučit z komunity. Vůbec jim nevadí, že ničemu nerozumí, že jsou nevzdělaní a zabednění. Asi litují, že se dnes čarodějnice neupalují.

Na facebooku existuje obskurní a nenávistná skupina mladých, sdružující se pod "Neratovice memes for Spolana teens", kdo ví, kdo ten humus provozuje. A už zaútočili:

Spěváčkovou v Neratovicích nechceme.

Odporná babizna Spěváčková (ekofašistka a skateboardová bába) křičí: "Neeee, nesmíme otevírat hřiště. Mladí lidi by neměli chodit ven. To je hrozný, když já jdu ven tak jsou tam lidi a to se mi nelíbí."

A hned vedle je uhlazený, příjemně a slušně vyhlížející starosta, který praví:" Fakt už drž hubu, otevírám dětský hřiště, protože to lidi chtěj.Jestli sama nechceš chodit ven, tak nemusíš."

No řekněte, nejsou ti mladí k pomilování? Hlavně aby se nám nenakazili, to by mi bylo líto.Jméno:Pavel
Datum:27.03. 17:54
Titulek:Brabci si štěbetají
že tu stránku provozujou Dindošovy( bývalý kandidát ODS, teď trikolo´ra ) děti...
Možná za tim stojí i víc lidí, nekritická zulíbanost nad starostou, právě Dindošem, Vránou z ODS a občas i Proškovou. Naopak útočí na Pavla Šandu, Vás a městskou policii ( možná jsou anarchisti nebo fet´áci )
Chtělo by si je víc proklepnout, neznáte někoho u policie kdo by dokázal nabourat stránku a zjistit majitele?
Jméno:lucie
Datum:27.03. 12:45
Titulek:zřejmě
je to zase "léčba šokem" pana starosty Kroužeckého, jako svoz nelegálního odpadu za měsíc březen z celého města na náměstí. To může vyplodit jen chorý mozek a těch je jak se zdá na naší radnici požehnaně.
Lidi pamatujte až půjdete volit!!!!